пʼятниця, 29 січня 2021 р.

 Проектна діяльність на уроках історії. Учні 10 класу працюють над висвітленням проблеми трансформації самостійницької та автономістської течії в національно-визвольному русі 1917-1921 роках. Учні вчаться висловлювати свої думки, глибше зрозуміти історичний процес, а не просто завчити дати. Молодці! Креативні! Позитивні! Найкращі! Наші ліцеїсти.





 

Урок пам'яті "Трагедія Голокосту"

Напередодні Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту у шкільній бібліотеці проведено урок пам'яті "Трагедія Голокосту: пам'ять заради майбутнього" за участю учнів 10 класу (вчитель Кот О.Г.) Під час уроку, учні переглянули моторошні відео про знищення євреїв по всій території України, прослухали розповіді очевидців. Наприкінці зустрічі кожен з присутніх намалював на папері свої асоціації, котрі виникли під час побаченої і почутої інформації.



 

День пам'яті героїв Крут

 29 січня - День пам'яті героїв Крут

Історичною годиною "Скорботна рана на своїй землі" одинадцятикласники ліцею №8 (вчитель Оксана Кот) вшанували пам'ять полеглих бійців у битві під Крутами. Присутні ознайомились з відеофрагментами того часу та книжковою викладкою літератури, переглянули фільм Олексія Шапарєва "Крути 1918", подискутували та поділились враженнями. 





четвер, 21 січня 2021 р.

«Кодекс поведінки» для дистанційних уроків

 

Випрацюйте «Кодекс поведінки» для дистанційних уроків

  • Домовтеся, що кожен учень за кілька хвилин до уроку перевіряє справність та рівень зарядки гаджета.
  • Проговоріть, коли учні можуть вмикати та вимикати свої мікрофони.
  • Повідомте дітям, який сигнал відповідає за опцію «Підняти руку». У моєму випадку в дитини я помічаю ввімкнений мікрофон.
  • Проговоріть, що можна писати в загальному чаті, а що — ні.
  • Зазначте, що під час уроку мають бути закриті будь-які ресурси, що не мають стосунку до навчання.
  • Домовтеся, щоб під час уроку в дітей стояла на столі склянка чи пляшечка з водою."

22 січня - День Соборності України. Разом із 10 класом Нововолинського ліцею №8 ми згадали той знаменний час






    22 січня 1919 року стояв морозний день, дерева були покриті інеєм. Цей день уряд оголосив загальнонаціональним святом та вихідним. Урочисте убранство Києва залишилося з моменту вступу Директорії до міста 19 грудня 1918 року та похорону загиблих героїв Мотовилівки. На всіх будинках в центрі української столиці майоріли українські прапори, а на балконах були вивішені килими й полотна з українськими візерунками. Ялинкові гірлянди переплітались національними стрічками.

    По всій Софійській площі були розташовані герби українських земель. На балконах урядових будинків були розміщені портрети і бюсти Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. При вході з Володимирської вулиці на Софійську площу була зведена тріумфальна арка, прикрашена гербами Наддніпрянщини і Галичини. Ліхтарні і телефонні стовпи кілометрами стояли вздовж вулиць у гербах, вінках і прапорах ще з 19 січня.

    Дата та місце проголошення Акту Злуки були обрані не випадково: 22 січня 1919 року – річниця появи ІV Універсалу УЦР про державну незалежність; на Софійському майдані 10 червня 1917 року проголосили І Універсал УЦР.

 

вівторок, 5 січня 2021 р.

Уроки історії на свіжому повітрі. Переваги карантину



Побачити себе у цьому світі, згуртуватися, відкривати для себе нове, розвивати увагу, пам’ять і мислення – це і не тільки дають уроки поза стінами навчальних закладів. До того ж, в час пандемії COVID-19 уміння проводити заняття у такому форматі стає дуже корисним для вчителя.







 

Історичні факти у малюнках

 Ви ще досі думаєте, що вчити історію - це тяжко? Дати не запам'ятовуються? Тоді запитайте учнів 10 класу Нововолинського ліцею 8, як вчити історію легко і можна навіть художником стати. Дякую креативним учням за чудовий урок.






понеділок, 4 січня 2021 р.

Ігрові форми на уроках історії


 Учні 9 класу Нововолинського ліцею 8 у рамках проєкту "Вивчай та розрізняй" взяли участь у мандрівці в історію культури українських земель в першій половині ХІХ ст. Клас було поділено на дві групи, кожна з яких отримувала картки з певними історичними подіями. Всього проведено шість раундів на знання фактів та виокремлення правди та брехні. Обидві команди показали гарний результат.




 У рамках акції "16 днів проти насилля" в учнів 6-Б класу було проведено виховну бесіду на тему протидії рабству у сучасному світі...